PROFESIONALNA INSTALACJA WZMACNIACZY GSM (repeater)

(domy jednorodzinne, hotele, centra handlowe, biura)


Wzmacniacz sygnału GSM tzw. repeater składa się z:

  • anteny kierunkowej ustawionej w kierunku najbliższej stacji bazowej danego operatora

  • anteny wewnętrznej która  rozprowadza wzmocniony sygnał 

  • wzmacniacza do którego podłączamy obie anteny.                                                                                                                      

W ten sposób wprowadzamy sygnał do wewnątrz pomieszczeń. Wzmacniacz i jego moc dobiera się w zależności od powierzchni na jaką ma być rozprowadzony sygnał. Jeżeli użytkownicy korzystają z więcej niż jednego operatora wówczas antenę zewnętrzną ustawiamy w kierunku stacji bazowych zbliżonych odległością od naszej lokalizacji. Miejsc w których instaluje się stacje bazowe ciągle przybywa. Montowane są na zajazdach, hotelach, placówkach pocztowych, urzędach gmin a nawet na prywatnych posesjach. Jesteśmy w posiadaniu aktualnych wykazów stacji bazowych w całym kraju. Przed inwestycją sprawdzamy w jakiej odległości od Państwa domu znajduje się stacja bazowa danego operatora oraz dobieramy odpowiedni wzmacniacz oraz antenę zewnętrzną. W zależności od rodzaju pasma jakie jest dostępne w danej lokalizacji:

  • GSM, EGSM - pasmo to występuję w mieście jak i poza miastem. Dzięki wzmocnieniu tego pasma można rozmawiać jak i transmitować dane (Internet) poprzez sieć komórkową. 
  • DCS - pasmo to przede wszystkim występuje w mieście ze względu na dużą pojemność stacji bazowej (duża ilość obsługiwanych terminali).

  • WCDMA (3G) - pasmo to występuje w mieście i umożliwia szybką transmisję danych (mobilny internet (HSDPA), wideorozmowę i inne usługi 3G.

wzmgsm3_1

Wzmacniacz do 500m2

wzmsyg1

Wzmacniacz do 300m2


Antena zewnętrzna


antena_repeater2

Antena wewnętrzna


A więc, gdzie wzmacniacze sygnału GSM mają zastosowanie? W każdym budynku w którym spotykamy się z problemem zanikania sygnału, przerywaniem rozmów telefonicznych. Pomimo że przed budynkiem sygnał jest dość dobry to wchodząc do wnętrza sygnał zanika. Często jest to spowodowane grubymi murami, gęstym zbrojeniem płyt kondygnacyjnych a nawet oknami które posiadają szyby metalizowane które skutecznie odbijają sygnał. Bardzo często sygnał wymaga wzmocnienia w podziemnych garażach, piwnicznych kawiarniach. Pojedynczym wzmacniaczem możemy rozprowadzić sygnał na powierzchni do 1200m2, przy zastosowaniu większej ilości anten wewnętrznych sygnał może zostać wzmocniony nawet do 3000m2. Podczas instalacji należy zwrócić uwagę na dokładne ustawienie mechanizmu AGL oraz MGC, zapewni nam to stabilną pracę oraz wyeliminowanie zakłóceń systemów telekomunikacyjnych.

 
Copyright 2013 by Jarosław Soiński, wykonanie: PRODO tworzenie stron