W dobie ciągle rozwijających się technologii, coraz większą rolę odgrywa instalacja systemów, która w pełni pozwala zintegrować nasz dom i nasze życie z otaczającą nas techniką.

W jakim celu montowane są systemy inteligentnego budynku?                                                                      

- Podniesienie poziomu bezpieczeństwa  

- Komfort i wygoda  

- Mniejsze zużycie energii elektrycznej i cieplnej  

- Możliwość zdalnego sterowania domem  

- Oszczędność czasu  

Dość komfortową sytuacją jest możliwość zaprojektowania instalacji na początku budowy domu, możemy doradzić jak przygotować się do montażu systemów TV-Sat, audio, wideofonu, sieci internetowej oraz systemów które zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa we własnym domu tj. alarmu, monitoringu i zabezpieczeń przed pożarem. Proponowane przez nas systemy można wykonać etapami, nie obciąży to tak znacznie Państwa budżetu, a pozwoli na późniejszą rozbudowę systemów bez konieczności kucia ścian.

Ponieważ większość istniejących domów i lokali użytkowych posiada już instalacje możemy skorzystać z coraz większej oferty systemów bezprzewodowych. Wówczas urządzeniem nadzorującym i zarządzającym jest nasza jednostka umieszczona w centralnym miejscu naszego domu np. na kredensie lub na półce pod odbiornikiem telewizyjnym. urządzenie wymaga podłączenia do gniazdka 230 V lub jeszcze lepiej przez UPS oraz sieci ethernetowej poprzez router co zwiększa bezpieczeństwo połączeń z zewnątrz za pomocą urządzeń mobilnych takich jak smartfon czy tablet. Urządzeniami wykonawczymi są urządzenia zwane aktorami, pluginami lub po prostu modułami. Urządzenia te są niewielkich rozmiarów i zmieszczą się do puszki pod gniazdkiem, wyłącznikiem czy też do zabudowy w sufitach podwieszanych. Całość należy skonfigurować za pomocą programatora i oprogramowania. Mając duże doświadczenie w wykonywaniu instalacji bazujących na komunikacji radiowej możemy zagwarantować wysoką jakość i niezawodność wykonanych instalacji.


Nie ograniczamy się wyłącznie do uruchamiania samych elementów systemu, na życzenie Klienta integrujemy system ze sterowaniem pieca CO, zaworów nawadniania, napędów bram.


xComfort to bezprzewodowy system sterowa­nia oświetleniem, roletami, ogrzewaniem i innymi urządzeniami. Jest idealnym rozwiązaniem dla mieszkań z już istniejącą tradycyjną instalacją elektryczną jak również dla nowo budowa­nych domów. Komunikacja urządzeń sterujących odbywa się drogą radiową, co eliminuje potrzebę montowania specjalnego przewodu, w przeciwieństwie do innych inteligentnych instalacji typu EIB. Prosty montaż i sposób programowania pozwala na łatwą rozbudowę systemu, bez konieczności kucia ścian. Przyciski bezprzewodowe są zupełnie płaskie od spodu i nie wymagają doprowadzenia przewodów zasilających, dzięki temu mogą być mocowane na dowolnych powierzchniach np. szkło, drewno. Elementy systemu charakteryzują się eleganckim i nowoczesnym wyglądem, a szeroka paleta barw jest gwarancją dopasowania do każdego wystroju wnętrza. 

Zapewniamy doradztwo, montaż, uruchomienie, aktualizacje oprogramowania oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.  

Katalog Broszura

Zdjęcia produktów, katalogi oraz cennik znajduje się na stronie producenta: Eaton - Moeller 

1id 2id


 
Copyright 2013 by Jarosław Soiński, wykonanie: PRODO tworzenie stron